58. ročník ankety proběhl 13. prosince 2022, tradičně v DK Metropol v Českých Budějovicích.

VÝSLEDKY ANKETY JEDNOTLIVCI

1. Lukáš PECH (lední hokej, Motor ČB), asistent kapitána týmu a opora Motoru, který skončil v extralize na bronzové příčce, druhý nejproduktivnější hráč základní části extraligy (184)
2. Josef POLÁK (volejbal, Jihostroj ČB), opora základní sestavy Jihostroje, který vybojoval bronz v extralize a vyhrál Český pohár, druhý nejlepší blokař extraligy, stálý člen národního týmu (141)
3. Iveta KOREŠOVÁ (házená, Sokol Písek), nejlepší střelkyně a opora svého týmu v extralize žen (112)
4. Martina ŠÁCHOVÁ (karate, TJ Karate ČB), vicemistryně světa do 21 let, bronzová ve Světové seniorské lize (99)
5. Lurdes Gloria MANUEL (atletika, VS Tábor), stříbro na ME U18 na 400 metrů, mistryně ČR do 22 let na 400 m (98)
6. Nikola KAPRÁLOVÁ (taekwon-do, Škola ITF Lišov), zlatá medaile z MEJ za technické sestavy a stříbrná za sportovní boj (85)
7. Martin KRÁLIK (fotbal, Dynamo ČB), kapitán a opora A-týmu Dynama, který skončil v I. lize na 10. místě (84)
8. Eliška PEKÁRKOVÁ (mažoretkový sport, Sokol Blatná), mistryně světa v mažoretkovém sportu, bronzová na mistrovství ČR kategorie sólo Pom-Poms (70)
9. Ondřej PECIVAL (veslování, VS Tábor), veslovod vítězné čtyřky na juniorském MS a mistrovství Evropy juniorů (64)
10. Klára VAŇKOVÁ (kanoistika, VS Tábor), stříbrná na MS ve sprintu K1 na divoké vodě, mistryně ČR ve sjezdu a sprintu (63)

VÝSLEDKY SPORTOVNÍ KOLEKTIVY

1. HC Motor Č. Budějovice, bronzový tým hokejové extraligy ročníku 2021/22 (44)
2. VK Jihostroj Č. Budějovice, bronzový tým volejbalové extraligy a vítěz Českého poháru (38)
3. SK Dynamo Č. Budějovice, 10. místo ve fotbalové I. lize, v sezoně 2021/22 pátý nejlepší tým dle domácích zápasů (17)