4. ročník Sportovních her seniorů se vydařil

Letošní ročník Sportovních her seniorů, který se konal 8.6.2017 ve Sportovním areálu Sportovního klubu policie na Jiráskově nábřeží, proběhl za krásného počasí a ve velmi příjemném sportovním duchu. Hry slavnostně odstartovala, vedle předsedy Jihočeské krajské organizace ČUS Františka Vavrocha, předsedy Krajské rady seniorů Jihočeské kraje Bohumila Bezemka, hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Zahájení se účastnil i ředitel Krajského ředitelství Policie ČR Luděk Procházka.

Téměř 200 závodníků poté soutěžilo v disciplínách, které byly vybrány na základě zkušeností z předchozích ročníků a s ohledem na věk seniorů. Přihlížející diváci fandili 43 družstvům, která bojovala o první příčky v disciplínách, jako jsou bollo bal, hod šipkami do terče, ruské kuželky nebo hod míčem na koš. V rámci her proběhla i soutěž jednotlivců, a to v disciplínách hod kriketovým míčkem na dálku, slalomový běh na 60 m, kterých se zúčastňovaly i družstva, a speciální disciplíně – nordic walking.

Před samotným vyhlášením 3., 2. a 1. míst v oceňovaných kategoriích, byly všichni účastníci obdarováni hodnotnými cenami – 4. ročník Sportovních her seniorů bude každému závodníkovi připomínat pamětní medaile.

V průběhu konání Sportovních her seniorů přítomní využívali nabídku doprovodných akcí, v rámci kterých si mohli nechat změřit tlak, procento tělesného tuku, či si zahrát zajímavou deskovou hru.

Vrcholem vyhlašování výsledků byla kategorie Nejúspěšnější senior her. Vítěz obdržel broušený pohár, který věnoval předseda ČUS Miroslav Jansta.

Závěrečné shrnutí her je tedy jedině pozitivní – hry se vydařily z hlediska účasti sportovců, organizačně i společensky.